TwitchInvests: investavimas kaip video žaidimas

Papildyta 02/06/2017: TwitchInvests kanalas uždarytas. Žaidėjai per pora dienų sugebėjo išsvaistyt 25 tūkst. USD. Pagal taisykles, pasiekus tokią sumą, žaidimas stabdomas. Išvada galėtų būti tokia: investuoti lengva, bet uždirbti sudėtinga. Gera pamoka jaunimui.

Twitch video žaidimų transliavimo platforma startavo 2011 metais kaip socialinis eksperimentas ir greitai įgavo pagreitį. Po 3 metų, Twitch pasiekė 55 mln. aktyvių vartotojų ribą ir buvo vadinamas video žaidimų Youtube. Tuo metu buvo spekuliacijų, jog Google tuoj nupirks Twitch už 1 mlrd. dolerių, bet tai nepasitvirtino. Kiek vėliau, tais pačiais metais Amazon nupirko Twitch už 970 mln. dolerių. Šiuo metu Twitch turi apie 100 mln. aktyvių vartotojų ir populiarumas vis didėja.

Įprastai Twitch kanaluose vykdomos video žaidimų transliacijos. Žiūrovai gali įtakoti kaip vyksta žaidimas ar netgi finansiškai paremti patinkančių kanalų savininkus.

Po savaitės startuos kiek kitoks kanalas: TwitchInvests. Investavimas bus paverstas žaidimu. Pagrindinė idėja yra šiek tiek išmokti apie investavimą nerizikuojant savo lėšomis. Ar idėja investavimą paversti žaidimu yra gera aš nežinau, bet tai vyks ir apie tai reikia žinoti.

TwitchInvests turės realią Robinhood sąskaitą su 50 tūkst. dolerių. Naudodamiesi kanalo komandomis (!buy, !sell) vartotojai spręs kokios įmonės akcijas pirkti/parduoti (po vieną akciją kas 5 minutes). Tarkim, jei dauguma vartotojų nuspręs pirkti Apple akcijų, kanalo Robinhood app’sas įvykdys realų pirkimo pavedimą akcijų biržoje. Jei TwitchInvests investicinio portfelio vertė nukris žemiau 25 tūkst. dolerių, transliacija bus stabdoma.

Pats aktyviai žaidime tikriausiai nedalyvausiu, bet tikrai stebėsiu, kaip seksis kitiems. Tai unikalus dalykas.

You may also like:

Leave a Reply

Your email address will not be published.