Galaxy S8+ apžvalga po mėnesio naudijomo

Šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį įsigijau Samsung Galaxy S8+ (Plus) Orchid Grey (orchidėjos pilkumo) 64 GB ir esu labai patenkintas pirkiniu. Mano subjektyvia nuomone, tai geriausias Android telefonas rinkoje. Antroje vietoje būtų Google Pixel XL. Vertinant pagal objektyvius parametrus, Galaxy S8+ taip pat vienas geriausių rinkoje. Į detales labai nesileisiu, plačiau galit paskaityt patys oficialiame Samsung Galaxy S8 puslapyje.

Galbūt mėnesis ir nėra labai ilgas laiko tarpas, bet manau užtektinai, kad galėčiau pasidalint savo pirmais įspūdžiais. Keletas esminių pastebėjimų:

Ekranas. 6.2″ colių aptakus, užapvalintais kampais „Infinity“ (kaip bepavadinsi, vis vien nesugadinsi) ekranas yra KITAS LYGIS. Kuomet pamačiau šį telefoną per pristatymą, pagalvojau WOW, koks ekranas. Tačiau kuomet pats laikai šį telefoną rankose, įspudis 2xWOW. Prieš užsisakant, nei kiek nesudvejojau kurį modelį rinktis, nors Galaxy S8+ kainuoja 100 Eur daugiau už Galaxy S8. Ir nėra Galaxy S8+ toks jau didelis, kaip galėtumėt pagalvot. Plotis toks pats kaip Galaxy S6 ar S7, tik šiek tiek aukštenis. Už tai kiek dabar visko telpa ekrane, nepalyginsi su ankstesniais modeliais. Na, nebent su Galaxy Note, bet jie sproginėja, tad nesiskaito 😀 O ir šiaip visi žino, jog Samsung gamina geriausius AMOLED ekranus pasaulyje. Net Apple perka ekranus iš Samsung (tik be pykčio Apple fanboys). Puikus kontrastas, ryškumas, matymo kampas. Kaip ir sakiau – KITAS LYGIS.

Baterija. Pripažinsiu, dėl baterijos šiek tiek nerimavau. Visgi, didelis, aukštos kokybės ekranas yra šis tas. Beto, mano patirtis su Galaxy S6 buvo ne kokia. Nors ir nenaudodavau savo telefono itin intensyviai, Galaxy S6 antroj dienos pusėj jau priversdavo gerai pagalvot ką daryt, o ko ne, jei tikiesi likt ryšio zonoj iki vakaro. Laimei, Samsung įdėjo 3500 mAh talpos bateriją, kuri vėl viską pakėlė į KITĄ LYGĮ. Pastoviai įjungtas interneto ryšys, šiek tiek Google Maps, šiek tiek Spotify, ryškiai per daug Facebook ir Youtube bei keletas vid. trukmės skambučių visiškai negąsdina. Nebuvo nei vienos dienos, kuomet reikėjo per pietus ieškot kur įkraut telefoną. Vakare dažniausiai įkraut jau reikia, bet nėra taip, kad būtų visiška būtinybė. 20% dar visada turiu. O jei diena buvo ramesnė ir rytoj daug darbų nenusimato, tai vienu krovimu 2 dienos easy. Beje, dėl įkrovimo, 20% per 15 min. yra tikrai neblogai. Kas dar įdomiau, jog Samsung tvirtina, kad naujų baterijų efektyvumas bėgant laikau sumažės tik 5%, kai tuo tarpu senesniuose modeliuose baterijos prarasdavo iki 30% efektyvumo po metų. Pažiūrėsim, kaip bus realybeje, bet kolkas galiu pasakyt tik tiek – KITAS LYGIS.

Ausinės. Vis dar įprastos, ne belaidės, tačiau viską atperka kokybė. Kartu su telefonu gaunat apie 100 Eur vertės AKG by Harman ausinės. Samsung teigia, jog jie bendradarbiavo su AKG kurdami šias ausines, bet kadangi Samsung prieš metus nusipirko Harman, kuriai priklauso AKG, tai toks ten ir bendradarbiavimas. Bet ne apie tai čia. Ausinės ne tik daug patogesnės už prieš tai buvusias Samsung ausinės, bet ir garso kokybė daug įspūdingesnė. Techninių dalykų aš neišmanau, galiu tik pasakyt, kad Spotify skamba nerealiai gerai. Beje, tai pirmas kartas gyvenime, kuomet negaliu padidint garso iki max, nes rimtai, jau šiek tiek per daug tos kokybės 😀 Dar turiu paminėti ir tai, jog šios ausinės daug geriau apsaugo ausį nuo išorinio triukšmo. Kokybiškai pagamintos, patogios ir puikiai skamba arba vėlgi – KITAS LYGIS*.
* lyginant su ausinėmis esančiomis komplekte, o ne su jūsų pačių nusipirktom super brangiom ausinėm, be pykčio audiofilai 😀

Samsung DEX. Būtinai reikia paminėt DEX įrenginį, nors jį reikia pirkt atskirai ir kainuoja jis 150 Eur. Tai tikrai yra KITAS LYGIS. Galima Galaxy S8 telefonu naudotis kaip kompiuteriu. DEX apjungia telefoną, monitorių, bevielę pelę ir klaviatūrą bei bluetooth garso kolonėles. Beto, DEX veikia kaip bevielis įkroviklis. Galėsit ne tik efektyviau naudotis savo telefonu, bet tuo pačių jį ir įkrausit. Aišku, tai tik pradžia. Yra niuansų, tokių kaip programų trūkumas, bet aš neabejoju, jog tai ateitis. Daugiau apie Samsung DEX + Youtube video.

Kamera. Negaliu pasakyti nei WOW nei KITAS LYGIS. Optika tokia pati (12MP, 4K), BET nuotraukų ir video kokybė geresnė. Ypač esant prastam apšvietimui ar vakare. Visi laurai šį kartą atitenka programinei įrangai. Tik nesupraskit klaidingai. Tai, jog negaliu pasakyti KITAS LYGIS, visiškai nereiškia, jog kamera prasta. Man asmeniškai, tai geriausia kamera rinkoj, o objektyviai vertinant TOP 3. Varžosi su iPhone 7S ir Google Pixel XL. Iš esmės, tai skonio reikalas. Visi šie telefonai turi puikias kameras (sakydamas kameras aš turiu galvoje ne objektyvą, o bendrą potyrį ir rezultatą). Neprašausit nei su vienu telefonu.

Taip pat verta paminėti: atsparus vandeniui ir dulkėms (IP68), USB Type C, Android 7.0, microSD iki 256 GB, Bluetooth 5.0, belaidis įkrovimas, pirštų antspaudų jutiklis bei veido atpažinimo galimybė.

Žinoma, idealių dalykų nebūna. Samsung Galaxy S8 tikrai turi trūkumų ar keistų niuansų, nežinau kaip pavadint. Štai keletas:

Pirštų antspaudų jutiklis. Keistas pozicionavimas. Aukštai, šalia kameros. Vis dar nepataikau ir suodinu kameros abjektyvą ir poto valau, kad nuotraukos nebutų keistos. Būtų buvę tikrai geriau, jei pirštų antspaudų jutiklis būtų žemiau per vidurį, kaip Google Pixel XL. Bendrai dizaino atžvilgiu patalpinti pirštų antspaudų jutiklį šalia kameros yra pateisinamas (atrodo geriau nei per vidurį), bet patogumo atžvilgiu – prastokai. O šiaip jutiklis veikia greitai ir tiksliai. Teks priprast, nieko nepadarysi.

Bixby. Funkcija, kuri turi net atskirą mygtuką. Suprantu, dirbtinis intelektas, išmanūs reikalai, tokia mada, reikia neatsilikt. Tik bėda, kad kolkas nerandu kaip naudingai tai panaudoti. Gal kitose šalyse ar regionuose Bixby veikia geriau, bet Lietuvoj tai ne kažką arba aš nemoku naudotis. Blogiausia, kad neina tam atskiram mygtukui priskirt kitokias funkcijas, kas būtų visai įdomu (tiesa, iš pradžių buvo tokia galimybė, bet Samsung ją panaikino su pirmu atnaujinimu). Ačiū Samsung!

Samsung vartotojo sąsajos “patobulinimai”. Samsung yra pagarsėję savo noru dubliuot Android funkcijas. Yra Photos ir yra Gallery. Yra Google Weather ir yra The Weather Channel. Atsikeli iš ryto, gauni 2 pranešimus apie numatomą orą ir abu skirtingi. Nori išsisaugot paveiksliuką, reikia pasirinkt ar į Photos ar į Gallery. Aš neabejoju, kad viską galima susikonfigūruoti kaip nori, bet kodėl Samsung, kodėl? 😀

Tai tiek šiam kartui. Jei atsiras poreikis – papildysiu sąrašą. Taip pat, jei turit kokių nors klausimų apie telefoną ar prašymų išbandyti konkrečias funkcijas, parašykit komentarą žemiau. Jei tik sugebėsiu, pasistengsiu padėti.

You may also like:

Leave a Reply

Your email address will not be published.